Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Specifications
Product Information
| Product Name | All-terrain Superhond trailer, Load capacity: 250 kg, Wheel tyre: Pneumatic, Platform effective width: 640 mm |
|---|---|
| Brand | Matador |
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Load capacity (kg) | 250 kg |
|---|---|
| Shelf effective length (mm) | 985 mm |
| Platform effective width (mm) | 640 mm |
| O/A height (mm) | 350 mm |
| Table top material | ABS |
| Wheel Ø (mm) | 260 mm |
| Wheel tyre | PNEUMATIC |
| Wheel width (mm) | 85 mm |
| Ergonomic | YES |
| Customer warranty | 3 YEARS |
| Frame colour | BLACK |
| Delivered assembled | YES |
| Table top colour | ANTHRACITE |
| O/A width (mm) | 640 mm |
| O/A length (mm) | 985 mm |
| Frame material | Steel |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.