Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
3kW Electric Portable Drum Fan Heater For Workshops & Warehouse Spaces
Click and drag to spin
Specifications
Product Information
| Product Name | 3kW Electric Portable Drum Fan Heater For Workshops & Warehouse Spaces, Type of heater: Fan heater |
|---|---|
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Special offer | On special offer |
|---|---|
| Type of heater | FAN HEATER |
| Colour | BLACK |
| Heating capacity Max. (W) | 3000 W |
| Width (mm) | 335 mm |
| Depth (mm) | 415 mm |
| Height (mm) | 335 mm |
| Current / Voltage | DIRECT / 24 V |
| Customer warranty | 2 YEARS |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.