Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Heavy Duty Plastic Container Trucks with Steel Dollies - 367L Capacity
Click and drag to spin
Specifications
Product Information
| Product Name | Heavy Duty Plastic Container Trucks with Steel Dollies, Capacity: 367 L, O/A height: 845 mm |
|---|---|
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Special offer | On special offer |
|---|---|
| Bin colour | DARK BLUE |
| Capacity (L) | 367 L |
| O/A length (mm) | 730 mm |
| O/A width (mm) | 1040 mm |
| O/A height (mm) | 845 mm |
| Max. load (kg) | 250 kg |
| Contains recyclable materials | YES - 100% |
| Fully recyclable packaging | YES - 100% |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.