Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Click and drag to spin
Specifications
Product Information
| Product Name | Fire blanket, Cover width: 180 cm, Cover length: 150 cm, Material: Fibre glass |
|---|---|
| Brand | PVS |
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Cover length (cm) | 150 cm |
|---|---|
| Cover width (cm) | 180 cm |
| Material | FIBRE GLASS |
| EN Norm | EN 1869 |
| Norm | ISO 9001 |
| Customer warranty | 2 YEARS |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.