Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Click and drag to spin
Specifications
Product Information
| Product Name | Diskus marine padlock Series 24, Lengths: 70 mm, Number of keys: 2, Handle Ø: 10 mm, Opening width: 20 mm |
|---|---|
| Brand | Abus |
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Type of lock | Keyed different |
|---|---|
| Lengths (mm) | 70 mm |
| Number of keys | 2 |
| Handle Ø (mm) | 10 mm |
| Opening width (mm) | 20 mm |
| Opening height (mm) | 17 mm |
| Safety class | 8 |
| Body materials | Stainless steel |
| Product origin | Made in Germany |
| Customer warranty | 3 YEARS |
| Handle material | STAINLESS STEEL |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.