Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
You need to select your product
Model:
O/A width (mm):
O/A height (mm):
O/A depth (mm):
Material:
Select your product
Click and drag to spin
Environmental and/or social benefits
This packaging is either partially or entirely recycled, which means that it has been made using materials from recycling facilities (refer to the technical specifications for more information).
This product is either partially or entirely recycled, which means that it has been made using materials from recycling facilities (refer to the technical specifications for more information).
This product is either partially or entirely recycled, which means that it has been made using materials from recycling facilities (refer to the technical specifications for more information).
Specifications
Product Information
| Product Name | Courier bag with front pocket, Colour: Blue, Model: 2-sided bag, O/A width: 280 mm, O/A height: 380 mm |
|---|---|
| Brand | Outils Oceans |
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Model | 2-sided bag |
|---|---|
| O/A width (mm) | 280 mm |
| O/A height (mm) | 380 mm |
| O/A depth (mm) | 150 mm |
| Material | POLYESTER |
| Colour | BLUE |
| Type of product | Delivery bag |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.