Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Click and drag to spin
Environmental and/or social benefits
This packaging is 100% recyclable, which means that at the end of its life, all of its components can be recycled separately via specific recycling facilities.
This product is 100% recyclable, which means that at the end of its life, all of its components can be recycled separately via specific recycling facilities.
This product is 100% recyclable, which means that at the end of its life, all of its components can be recycled separately via specific recycling facilities.
Specifications
Product Information
| Product Name | Cable Basket Accessory, Material: Steel, Colour: Silver, Lengths: 66 mm, Assembly: Self-assembly |
|---|---|
| Brand | Dynamic |
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Material | STEEL |
|---|---|
| Colour | SILVER |
| Lengths (mm) | 66 mm |
| Type of product | Desktop cable management basket |
| Height (cm) | 6.6 cm |
| Contains recyclable materials | YES - 100% |
| Assembly | SELF-ASSEMBLY |
| Delivered assembled | NO |
| For desk width (cm) | 95 cm |
| Depth (cm) | 31.5 cm |
| Shape | Rectangular |
| Fully recyclable packaging | YES - 100% |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.