Click and drag to spin
Specifications
Product Information
| Product Name | Armorgard Expandable Traffic Safety Barrier In Red And White, Use environment: Indoor and outdoor |
|---|---|
| Brand | Armorgard |
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Special offer | On special offer |
|---|---|
| O/A length (mm) | 2545 mm |
| Colour | RED/WHITE |
| O/A height (mm) | 830 mm |
| O/A width (mm) | 300 mm |
| Materials | Steel |
| RAL | 9003, 3020 |
| Use | WORK-SITE |
| Type of barrier | TEMPORARY |
| Use environment | INDOOR AND OUTDOOR |
| Type of fixing | STANDING |
| Customer warranty | 1 YEAR |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.