Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Click and drag to spin
Specifications
Product Information
| Product Name | Armorgard Expandable Traffic Safety Barrier In Red And White, Use environment: Indoor and outdoor |
|---|---|
| Brand | Armorgard |
| Packaging | unit |
Technical Specification
| O/A length (mm) | 2545 mm |
|---|---|
| Colour | Red/white |
| O/A height (mm) | 830 mm |
| O/A width (mm) | 300 mm |
| Materials | Steel |
| RAL | 3020, 9003 |
| Customer warranty | 1 year |
| Use environment | Indoor and outdoor |
| Type of fixing | Standing |
| Product weight (kg) | 8 kg |
| Use | Work-site |
| Type of barrier | Temporary |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.