Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Click and drag to spin
Specifications
Product Information
| Product Name | 7640DBLK combination padlock, Handle Ø: 6 mm, Number of dials: 4, Lengths: 40 mm, Height: 102 mm |
|---|---|
| Brand | Master Lock |
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Lengths (mm) | 40 mm |
|---|---|
| Handle Ø (mm) | 6 mm |
| Height (mm) | 102 mm |
| Opening width (mm) | 40 mm |
| Opening height (mm) | 51 mm |
| Number of dials | 4 |
| Colour | Black |
| RAL | 9005 |
| Customer warranty | Lifetime |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.