Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Click and drag to spin
Specifications
Product Information
| Product Name | 690EURD rectangular keyed padlock, Colour: Grey, Lengths: 18 mm, Number of keys: 4, Handle Ø: 12 mm |
|---|---|
| Brand | Master Lock |
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Colour | Grey |
|---|---|
| Lengths (mm) | 18 mm |
| Number of keys | 4 |
| Handle Ø (mm) | 12 mm |
| Number of pins | 5 |
| Handle material | Steel |
| Material | Zinc |
| Width (mm) | 90 mm |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.