Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Click and drag to spin
£100.25
excl. VAT
£120.30 incl. VAT
Pack of 6 £16.71 excl.VAT per unit Item code: AC99611
Specifications
Product Information
| Product Name | 165/30 brass combination padlock, Handle Ø: 5 mm, Number of dials: 3, Lengths: 31 mm, Height: 65 mm |
|---|---|
| Brand | Abus |
| Packaging | <strong>Pack of 6</strong> |
Technical Specification
| Lengths (mm) | 31 mm |
|---|---|
| Handle Ø (mm) | 5 mm |
| Height (mm) | 65 mm |
| Opening width (mm) | 14 mm |
| Opening height (mm) | 25 mm |
| Number of dials | 3 |
| Safety class | 3 |
| Materials | l Brass |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.