Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
2 Rolls Of Kraft paper - Waxed
Click and drag to spin
£99.30 incl. VAT
£82.75 excl. VAT
Pack of 2 £49.65 incl.VAT per unit Item code: A016055
Specifications
Product Information
| Product Name | 2 Rolls Of Kraft paper, Packaging: Roll, Width: 90 cm, Lengths: 100 m, Roll Ø: 95 mm, Colour: Tan |
|---|---|
| Packaging | <strong>Pack of 2</strong> |
Technical Specification
| Packaging | ROLL |
|---|---|
| Width (cm) | 90 cm |
| Lengths (m) | 100 m |
| Roll Ø (mm) | 95 mm |
| Materials | Kraft paper |
| Grammage (g/m²) | 55 g/m² |
| Colour | TAN |
| What to package | MEDIUM VOLUME, HIGH VOLUME |
| How to package | FIX INTO PLACE, PROTECT |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.