Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Click and drag to spin
Specifications
Product Information
| Product Name | Folding Wall Mountable/Portable Workbench Table & Pegboard, Antistatic: yes, Height: 1400 mm, Width: 1210 mm |
|---|---|
| Brand | Phoenix |
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Special offer | On special offer |
|---|---|
| Width (mm) | 1210 mm |
| Antistatic | YES |
| Depth (mm) | 645 mm |
| Height (mm) | 1400 mm |
| Folded height (mm) | 1400 mm |
| Table top thickness (mm) | 25 mm |
| Frame colour | BLACK |
| Colour | BLACK |
| Workbench tabletop material | SOLID WOOD |
| Max. load (kg) | 300 kg |
| Customer warranty | 1 YEAR |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.