Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Click and drag to spin
Specifications
Product Information
| Product Name | Computer cabinet 10 and 20 compartments, Material: Steel, Number of boxes/column: 10, Column width: 405 mm |
|---|---|
| Brand | CP |
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Width (mm) | 810 mm |
|---|---|
| Support | ON A BASE |
| Depth (mm) | 500 mm |
| Height (mm) | 1800 mm |
| Frame colour | ANTHRACITE |
| Door colour | LIGHT GREY |
| RAL | 7035, 7021 |
| Number of columns | 2 |
| Number of boxes/column | 10 |
| Number of doors | 20 |
| Box effective width (mm) | 330 mm |
| Box effective depth (mm) | 478 mm |
| Type of lock | CYLINDER LOCK |
| Material | STEEL |
| Type of locker | WITH COMPARTMENTS |
| Food grade | NO |
| Customer warranty | 10 YEARS |
| Work environment | WORKSHOP, INDUSTRY, OFFICE, CLEANING |
| Product origin | Made in Germany |
| Delivered assembled | YES |
| Finish | EPOXY |
| Number of compartments | 20 |
| Box width (mm) | 400 mm |
| Max. load per shelf (kg) | 25 kg |
| Product weight (kg) | 91.72 kg |
| Type of product | One-piece |
| Socle height (mm) | 100 mm |
| Column width (mm) | 405 mm |
| Box effective height (mm) | 148 mm |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.