Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Click and drag to spin
£99.00 incl. VAT
£82.50 excl. VAT
Pack of 3 £33.00 incl.VAT per unit Item code: AD26928
Specifications
Product Information
| Product Name | Barton Pack of 3 Polypropylene Storage Units with Translucent Drawers, O/A height: 420 mm, O/A width: 270 mm |
|---|---|
| Brand | Barton |
| Packaging | <strong>Pack of 3</strong> |
Technical Specification
| Bin colour | CLEAR |
|---|---|
| Number of bins | 40 |
| O/A width (mm) | 270 mm |
| O/A depth (mm) | 130 mm |
| O/A height (mm) | 420 mm |
| Frame material | POLYPROPYLENE |
| Product weight (kg) | 2.12 kg |
| Customer warranty | 1 YEAR |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.