Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Click and drag to spin
Specifications
Product Information
| Product Name | Armorgard PipeRack, Load capacity: 1 t, O/A height: 1440 mm, O/A width: 1540 mm, O/A length: 1040 mm |
|---|---|
| Brand | Armorgard |
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Special offer | On special offer |
|---|---|
| Load capacity (t) | 1 t |
| O/A length (mm) | 1040 mm |
| O/A width (mm) | 1540 mm |
| O/A height (mm) | 1440 mm |
| Product weight (kg) | 100 kg |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.