Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Click and drag to spin
£1,638.00 incl. VAT
£1,416.00
incl. VAT
£1,180.00 excl VAT
unit Item code: A472840
Specifications
Product Information
| Product Name | Armorgard Mobile Metal 6 Shelf Cabinet, O/A height: 1375 mm, O/A width: 960 mm, O/A length: 985 mm |
|---|---|
| Brand | Armorgard |
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Special offer | On special offer |
|---|---|
| Model | 6 shelves |
| O/A length (mm) | 985 mm |
| O/A width (mm) | 960 mm |
| O/A height (mm) | 1375 mm |
| Effective length (mm) | 900 mm |
| Effective width (mm) | 900 mm |
| Effective height (mm) | 1290 mm |
| Bin colour | WHITE |
| Material | STEEL |
| Customer warranty | 1 YEAR |
Documentation
Please select a product to view available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.